1. Anasayfa
  2. Uncategorized

DLL Hataları Neden Olur ? DLL Hatalarının Çözümü Nedir ?
DLL Nedir ?

DLL, Dynamic Link Library (Dinamik Bağlantı Kitaplığı)’nın kısaltmasıdır. Bu dosyalar Windows’un temel bir parçasıdır ve programların her seferinde sıfırdan yazmadan çeşitli işlevleri gerçekleştirmesine izin verir. 

Örneğin, bir program ekranda bir mesaj görüntülemek istediğinde bir DLL’ye erişebilir. Yeni bir tane oluşturması gereken geliştiricilerin yerine bu kutuyu oluşturmak için uygun DLL’yi kullanır. Bu, programcılar ve Windows genelindeki standardizasyon için fazla verimlilik sağlar . Bir şeyler ters gittiğinde, DLL dosyası silinebilir ve silinen DLL dosyasını kullanan programlar hata vermeye başlar.
DLL Hataları  Neden Olur ?

DLL hatalarının oluşmasının sebebi sistem dosyalarınızda oyunu veya programı açamak için gerekli olan .dll dosyasının sistemimizde bulunamamasından kaynaklanmaktadır. 

DLL Hataları  Nasıl Çözülür ?

DLL hatasını çözmek için ilk öncelikle hata aldığınız .dll dosyasını indirmemiz gerekiyor. Örneğin ‘msvcp140.dll’ hatası alıyorsanız msvcp140.dll dosyasını indiriyoruz. DLL dosyasını indirdikten sonra dosyayı sistem dosyalarımızın içine atıyoruz ve işlemi onaylıyoruz. Daha sonrasında bilgisiyarımızı yeniden başlatıyoruz ve böylelikle sorun çözülecektir.

Aşağıdaki video bağlantısından işlemin nasıl yapılacağını daha detaylı şekilde öğrenebilirsiniz

İndirme Platformu : .DLL İndir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir